Kilikia Beer-ը՝ «Echoes of Our Ancestors» նախագծի գործընկեր
Կիլիկիան մշտապես աջակցում է նախաձեռնություններին, որոնք նպաստում են հայկական մշակույթի պահպանմանը և ներկայացմանը միջազգային հարթակներում։
2025 թվականին Կիլիկիան հովանավորել է ԱՄՆ-ում կայացած բացառիկ մշակութային միջոցառում՝ «Echoes of Our Ancestors» նախագծի համաշխարհային պրեմիերան, որը տեղի է ունեցել Լոս Անջելեսի հանրահայտ Greek Theatre-ում՝ շուրջ 6,000 հյուրերի ներկայությամբ։
Միջոցառումը համախմբեց երաժշտությունը և ազգային ինքնությունը՝ ներկայացնելով հզոր երաժշտական և վիզուալ պատմություն հայկական անցյալի, արժեքների և հոգևոր ժառանգության մասին։
Նախագծի ստեղծմանը մասնակցել են ճանաչված արվեստագետներ՝
Դիրիժոր՝ Սերգեյ Սմբատյան,
Ռեժիսոր՝ Արման Նշանյան,
Պրոդյուսեր՝ Ասկո Հակոբյան,
Երաժշտական պրոդյուսեր՝ Անդրանիկ Բերբերյան։
Միջոցառումը դրական արձագանք ստացավ ինչպես հանդիսատեսի, այնպես էլ մասնագիտական շրջանակների կողմից։ Կիլիկիան շարունակելու է աջակցել նման նախաձեռնություններին՝ որպես հայկական մշակույթի միջազգային ներկայացման արդյունավետ և նշանակալի ձև։

Kilikia неизменно поддерживает инициативы, направленные на сохранение армянской культуры и её представление на международных площадках.
В 2025 году Kilikia выступила спонсором уникального культурного события, состоявшегося в США, — мировой премьеры проекта «Echoes of Our Ancestors». Мероприятие прошло в знаменитом Greek Theatre в Лос-Анджелесе и собрало около 6 000 гостей.
Проект объединил музыку и национальную идентичность, представив зрителям впечатляющую музыкальную и визуальную историю об армянском прошлом, национальных ценностях и духовном наследии.
В создании проекта приняли участие известные представители искусства:
Дирижёр — Сергей Смбатян,
Режиссёр — Арман Ншанян,
Продюсер — Аско Акопян,
Музыкальный продюсер — Андраник Берберян.
Мероприятие получило положительные отзывы как со стороны зрителей, так и профессионального сообщества. Kilikia продолжит поддерживать подобные инициативы, считая их эффективным и значимым способом представления армянской культуры на международной арене.